Press "Enter" to skip to content

Росія готує диверсантів із дітей окупованих районів Донбасу і Криму.

 365 total views,  1 views today

Генерал ФСБ РФ Олександр Михайлов заявив російським ЗМІ, що Донбасу треба допомогти у військовій лінії, зокрема, з підготовкою кадрів. Однак у військових навчальних закладах РФ уже готують “фахівців” – до того ж не тільки для “роботи” на території ОРДЛО і Криму, але й по всій Україні.

Про це  розповів військовий експерт, учасник миротворчих місій ООН і операцій багатонаціональних коаліційних сил у різних країнах Владислав Волошин. На його думку, після щорічної пресконференції президента РФ, на якій той заявив про нарощування допомоги Донбасу, генерал ФСБ РФ порушив “заборонену” для країни-агресора тему.

За інформацією Волошина, кілька сотень випускників донецьких і луганських шкіл окупованої частини України, а також із Криму, вже отримують на території країни-агресора військові спеціальності.

“Іде підготовка різних фахівців: починаючи з військових командирів і закінчуючи специфічними. Там і митна служба, і ФСБ, і їхня ж прикордонна служба. З дітей Донбасу й Криму в Росії вже готують диверсантів, шпигунів. Розвідфакультети раді отримати їх до себе – для цього є багато причин”.

 Випускники з окупованих територій вчаться в:

  • Ростовському юридичному інституті МВС РФ.
  • Російській митній академії.
  • Краснодарському університеті МВС.
  • Воронезькому інституті МНС.
  • Курганському прикордонному інституті ФСБ.
  • Рязанському вищому повітряно-десантному командному училищі (РВПДКУ) і т.д.
Пряма мова генерала ФСБ в російському виданні "МК"
пряма мова генерала ФСБ російському виданню “МК”

Волошин вважає, що ситуація, яка склалася, становить великі ризики для України.

“Люди з реєстрацією на окупованій території (за фактом – громадяни України) згодом можуть спокійно отримати тут, на контрольованій нами території, українські документи. Можуть впроваджуватися в різні структури, зокрема і в силові. Так, можливо це буде непросто, але не настільки, якби в Україну приїхав “чистий” росіянин”.

На його думку, Росія планомірно проводить політику мілітаризації виховання молодого покоління на окупованій частині Донбасу і в Криму:

“Сім років окупації тим дітям вселяють, що і як “правильно”, що Україна – ворог. І на Донбасі, і в Криму Росія приділяє багато уваги “військово-патріотичному вихованню”. На жаль, зараз воно вже приносить свої плоди”.

Тим випускникам шкіл на окупованій території, яким у 2014-2015 роках було 16-17 років, сьогодні по 22-23 і вони вже пройшли навчання.

“Це фахівці первинної ланки, підготовлені за російськими програмами, за російськими лекалами з антиукраїнською спрямованістю. Через кілька років вони обіймуть посади, які будуть набагато вищими в ієрархії”.

За словами Волошина, простого виходу з ситуації, що наразі склалася, немає. Але радує те, що за останні кілька років в українських вишах зростає кількість абітурієнтів з ОРДЛО й Криму.

За даними Міністерства освіти і науки, 2020 року до українських вишів вступили 2 026 абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму.

джерело

More from ГоловнаMore posts in Головна »
More from Новини УкраїниMore posts in Новини України »
Mission News Theme by Compete Themes.