Press "Enter" to skip to content

П’ять кроків для перемоги над Росією від Сергія Гармаша.

 238 total views,  1 views today

Один з учасників політичної підгрупи переговірників в Мінську, глава Центру дослідження соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш підвів для видання «Телеграф» підсумки 2020 року в битві за Донбас та розповів про перспективи вирішення конфлікту.

«Наївно було очікувати, що конфлікт на Донбасі можна вирішити, «подивившись в очі Путіну» і просто «переставши стріляти». Це деяка наївність нового президента створила завищені очікування в українському суспільстві щодо вирішення конфлікту на Донбасі. Такі очікування апріорі не могли бути реалізовані. Недостатньо бажання однієї сторони припинити війну, якщо в іншої сторони такого бажання немає. Тим більше – припинити на умовах слабкої сторони».

Позитивом Сергій Гармаш вважає, що Росії (і не тільки) не вдалося (хоч спроби були):

  • нівелювати нормандську четвірку як центр прийняття рішень щодо конфлікту на Донбасі, перенісши все в ТКГ;
  • створити «Консультативну раду» в рамках ТКГ, частково легалізувавши представників т.зв. «ДНР» і «ЛНР»;
  • провести спільне з бойовиками інспектування позицій, закріпивши це документально;
  • імплементувати в політику української делегації погляди Вітольда Фокіна (який фактично озвучував наратив Росії, називаючи конфлікт внутрішньоукраїнських);
  • відвернути від України західних партнерів.

Говорячи про перспективи закінчення конфлікту, Сергій Гармаш зазначає:

«Україна на сьогодні може, з огляду на економічну, внутрішньополітичну, військову ситуацію, піти на суб’єктне вирішення конфлікту – коли сама приймає рішення і їх реалізує. Ми до цього не готові. Поки ми слабкіші за Росію, закінчення конфлікту може бути тільки на умовах РФ. А такий світ може бути тільки «російським світом». Чи хочемо ми такого? Відповідь, думаю, зрозумілий ».

За словами представника української делегації в ТКГ, щоб Україна могла на своїх умовах звільнити Донбас, повинен скластися пазл з ряду складових.

Перший – економічне зростання в Україні.

«Сьогодні ми маємо мінус в цьому питанні. І поки у нас олігархічна система економіки, ситуація не покращиться, – упевнений Сергій Гармаш. – Потрібно працювати в цьому напрямку, щоб наблизити перемогу на Донбасі ».

Другий важливий пазл – економічний спад в РФ. Сьогодні він спостерігається. Але агресор все ще недостатньо знекровлений.

Третій пазл – посилення ВСУ. За словами експерта, ми маємо тут плюс в технічному плані (турецькі безпілотники Bayraktar TB2, контракт з Великобританією по катерах, допомога Заходу в облаштуванні військово-морських баз, новий військовий бюджет США для допомоги Україні), але мінус – в мотиваційному.

Четвертий пазл – консолідація українського суспільства. З цим у нас явний мінус, вважає Сергій Гармаш.

«Ми програємо інформаційну війну, яка ведеться на нашій же території представниками українського же політикуму. На телеканалах Медведчука та інших олігархів відбувається постійне нагнітання негативу. Там не просто «мочать» Зеленського, там розколюють суспільство. Так що щодо консолідації – у нас великий мінус. Про що говорити, якщо більше 20% вважають, що в нас відбувається внутрішній конфлікт, а не війною з РФ? При таких розкладах звільнення територій суб’єктним шляхом – неможливо ».

П’ятий пазл – дієва підтримка зарубіжних партнерів. З цим теж проблеми, вважає Сергій Гармаш.

«Підтримка є. Але не на тому рівні, який дозволив би нам стати досить сильними для звільнення своїх територій. Німеччина і Франція підтримують нас дипломатичним шляхом у вирішення питання. Але в суб’єктному вирішенні конфлікту з боку України вони не зацікавлені. Те ж можна сказати про США і Туреччину. Їх, схоже, влаштовує ослаблення і Росії, і України за рахунок ситуації на Донбасі ».

Скласти потрібну нам картину з цих пазлів зараз не вийде, зазначає Сергій Гармаш. А тому в короткостроковій перспективі звільнення України територій на своїх умовах – не реалістичні.

«А несуб’єктне вирішення конфлікту, нав’язане нам Заходом або Кремлем, Україні не вигідно. Залишається працювати на тактичні перемоги і стратегічно над загальним пазлом перемоги, який ми обов’язково додамо », – резюмує Сергій Гармаш.

джерело

More from ГоловнаMore posts in Головна »
More from Новини регіонуMore posts in Новини регіону »
Mission News Theme by Compete Themes.