На боротьбу із російською пропагандою Європейський Союз має намір виділити близько 1 млн євро

Європейський Союз має намір витратити близько 1 млн євро щороку на боротьбу із російською пропагандою та фейковими новинами. Саме про таке рішення прийняли після того, як президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що однією із основних проблем для ЄС являються «кібератаки, фейкові новини та гібридна війна». «Якщо ми хочемо захистити себе та допомогти нашим партнерам, то ми повинні бути повідомлені про погрози всередині ЄС», – пояснив Туск.

Починаючи з 2018 року по 2020, щороку кошти будуть виділятися «спеціальному анти пропагандистському підрозділу» – Оперативній групі по стратегічним комунікаціям на Сході (East StratCom Task Force). Про це стало відомо з видання https://www.theguardian.com/world/2017/nov/25/eu-anti-propaganda-unit-gets-1m-a-year-to-counter-russian-fake-news.

Крім того, Д.Туск нагадав про промову прем’єр-міністра Великобританії Терези Мей, яка нещодавно заявила, що Росія «погрожує потенціальному зростанню східного регіону та прагне знищити нашу колективну силу».

Слід зазначити, що East StratCom Task Force була створена в 2015 році на початку конфлікту на Сході України «з метою протидії російській пропаганді». До її складу увійшли дипломати, експерти по РФ, журналісти та спеціалісти по соціальним мережам.

 

Автор dailyeast

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *