Вакцинація від COVID-19 дозволить українцям захистити себе і свої родини.

Автор Philosof
Вакцинація від COVID-19 дозволить українцям захистити себе і свої родини

Коронавирусна  інфекція COVID-2019  –  це інфекційне захворювання, викликане новим, раніше невідомим коронавірусів.

Заразитися вірусом можна повітряно крапельним шляхом, перебуваючи в безпосередній близькості від людини з COVID-19, або в результаті перенесення  вірусу руками з зараженої поверхні на слизові оболонки очей, носа або рота.

Статистика по кількості  захворюваності, одужанню,  летальних випадків та протестованих в Україні по COVID-2019  станом на 18 травня 2021 року:

Вакцинація від COVID-19 дозволить українцям захистити себе і свої родини, щоб повернутися до звичного життя. Станом на 17 травня 2021 року в Україні отримали щеплення 1 дозою вже 9480330 осіб, 27 454 осіб отримали 2 дози вакцини.

Усі вакцини — безпечні й ефективно формують імунітет. Щеплення — добровільні й безоплатні.

Для того, щоб повноцінно імунізуватися від COVID-19, необхідно отримати дві дози однієї вакцини. Отримання однієї дози вакцини – це один раунд вакцинації. Отже, кожен етап вакцинації матиме два раунди.

Кожен раунд триватиме в середньому 20 днів залежно від вакцини, етапу вакцинації та способу, яким буде вакцинуватися пацієнт – у постійному пункті щеплення чи з допомогою мобільної бригади

Наразі для вакцинації в Україні використовують та планують використовувати такі вакцини:

1. AstraZeneca (Covishield)

Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Дозволена для екстреного використання в Європейському Союзі та інших країнах. 

22 лютого вакцина зареєстрована для екстреного застосування в Україні.

2. Sinovac Biotech

Вакцина китайського фармацевтичного підприємства Sinovac Biotech, що спеціалізується на виробництві вакцин проти гепатиту та грипу. Дозволена для екстреного використання в Азербайджані, Бразилії, Китаї, Чилі, Індонезії та Туреччині.
Перша партія вакцини Sinovac Biotech, придбана за державні кошти, надійшла в Україну 25 березня.

9 березня вакцина зареєстрована для екстреного застосування в Україні

3. Pfizer-BioNTech

Вакцину розробила німецька біотехнологічна компанія BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Дозволена для повного використання у: Швейцарії, Королівстві Бахрейн, Саудівській Аравії. Екстрене використання, дозволене ВООЗ, діє в США, Великій Британії, Європейському Союзі, Швейцарії, Аргентині, Австралії, Канаді, Чилі, Мексиці, Об’єднаних Арабських Еміратах та в багатьох інших країнах. 

22 лютого 2021 року вакцину Pfizer/BioNTech проти COVID-19 зареєстровано в Україні для екстреного медичного застосування.

16 квітня Україна отримала першу партію зі 117 тис. доз вакцини у межах ініціативи COVAX.

4. Novavax

Вакцину розробила американська фармацевтична компанія Novavax. Вона перебуває на фінальній стадії III фази клінічних випробувань, і компанія планує подавати документи до Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) для затвердження екстреного використання в I кварталі 2021 року. Попередньо заявлена ефективність становить 89%.

Україна закупить цю вакцину за кошти державного бюджету. Поставка вакцини Novavax в Україні запланована на липень 2021 року.

Вакцинація від COVID-19 допоможе розвинути імунітет до вірусу. Ваш організм може певним чином реагувати на вакцину, це означає, що ваше тіло вибудовує захист. Тож, робіть щеплення та повертайтеся до нормального життя.

За більш детальною інформацією щодо щеплення проти  COVID-19 звертайтеся до свого сімейного лікаря або телефонуйте до Національного контакт-центру МОЗ з питань протидії поширенню COVID-19 за номером 0-800-60-20-19.

джерело

Автор Philosof

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *