Press "Enter" to skip to content

Розвінчування міфів про обстріл Маріуполя 24.01.2015! Продовження.

 680 total views,  2 views today

Розслідування від Максима Бородіна:

“Перед тим, як я пройдуся по двом конкретним і найбільш відомим інформаційним вкиданням щодо трагедії в Маріуполі, хочу сказати, що я ще кілька разів їздив на місце трагедії в мікрорайон Східний і обійшов практично весь район і всі основні місця влучень снарядів.

Як і раніше, на даний момент НЕМАЄ ЖОДНОГО зафіксованого місця падіння реактивних снарядів «Град» або «Ураган» в Східному мкр-ні, по напрямку відмінно від сходу і північного сходу (десь в позначках від 60 до 80 градусів). Якщо хтось готовий повідомити про місце падіння або прямого попадання снаряда в відмінному від сходу і північного сходу напрямку, я готовий це місце зафіксувати і опублікувати.

Всі розмови в місті, в яких використовується формулювання «стріляли з усіх боків», засновані не на фактах, а на чиїхось емоційних розповідях. Жоден співрозмовник, апелювавший такими чутками, не зміг привести за фактом жодного реального доказу прильоту з відмінних від зазначених сторін.

Всі спроби «диванних експертів», на підставі відео з відеореєстраторів, давати остаточні висновки про сторону обстрілу приречені на провал – занадто велика швидкість польоту реактивних снарядів і занадто низька якість відео і мала кількість кадрів на записах!

Вкидання №1.

Ознайомитись в повному обсязі з цим записом можна за посиланням .

Всі свої сили автор витратив на знаходження будинку. Молодець – вийшло. З усіма іншими висновками – проблемка. А все тому, що висновок про направлення стрільби по жовтому дому автор робить на підставі інтерв’ю людини на тлі цього будинку, де видно одну лише проекцію постраждалої стіни. І на підставі видимої йому однієї постраждалої стіни, він робить висновок про стрілянину з півдня, тобто з боку селища Виноградний.

Переходимо до фактів.

Вид на будинок з південного сходу.

Поблизу

Це воронка від входу реактивного снаряда «Град», з якої дістали і частини ось цього:

Тепер розберемося. Стіна будинку, йде паралельно дорозі.

По карті видно що стрілянина велася приблизно з Саханки.

А ось з якого боку, було-б напрямок, при стрільбі з Виноградного.

Як то кажуть – міф розвінчан!

Вкидання №2!

На момент написання, автор вже підкоригував свої висновки, у напрямку обстрілу, але в будь-якому випадку по цьому місцю краще пройтися ще раз. Дивимось скріни зі сторінки Facebook.

Обговорюється будинок за адресою: Донецька область, вул. Олімпійська, 161.

Ось він на мапі.

Відео з того місця. Дивитися з 1:20 і по 2:40.

Там видно, що в цьому місці 2 (!) потрапляння снаряда від «Граду» – один в балкон на останньому поверсі 161-го будинку, другий – поруч з крайнім під’їздом будинку за адресою Олімпійська вул., 167, що знаходиться впритул до 161-го будинку (з’єднані перехідом між будинками).

Ось відео визначення точки входу снаряда біля під’їзду.

Скріни:

Відео та фото підтверджують попереднє відео «Громадського», де з ще стирчащим снарядом і компасом говоритися про схід, північний схід.

По одному снаряду розібралися.

З другим снарядом, який прилетів в балкон, ситуація складніша. Але, виходячи з правила «Бритви Оккама», де говориться: «Не слід залучати нові сутності без крайньої на те необхідності», слід розглядати найочевидніші речі. З огляду на те, що снаряди «Граду» випускаються пакетом, то логічно припустити, що і потрапляння в балкон 161-го будинку було теж зі сходу, північного сходу.

На фото видно, що розліт осколків йде в північно-східну частину і в разі попередніх снарядів «Граду», ми отримуємо саме таку картинку пошкоджень місць влучень.

Але може поруч є ще одне влучення снаряда з цього ж пакета? Є. І не одне.

Ось третє місце падіння снаряда (приватний будинок по вул.Олімпійська, 314).

Воронка, з прив’язкою до місцевості.

Фото з боку прильоту снаряда.

Фото по напрямку в бік входу снаряда.

Відео з визначенням напряму прильоту снаряда.

І по відео і по фото, видно, що і в разі третього снаряду, напрямок прильоту СХІД, ПІВНІЧНИЙ СХІД!

Ось четверте місце прильоту снаряда (дорога поруч з ринком «Денис»).

На відео нижче видно і місце і напрям прильоту (з 0: 08секунди).

Якщо зорієнтуватися у напрямку розльоту осколків на асфальті щодо лінії дороги, то знову отримуємо СХІД, ПІВНІЧНИЙ СХІД.

Ось п’яте місце прильоту снаряда (Київська 62, поруч із в’їздом на стоянку).

Місце входу снаряда і напрямок добре видно на двох відео.

Тут з 0:44 секунди по 0:56.

Тут з 6:32 по 7:26.

Знову СХІД.

І зведена карта воронок і орієнтовних напрямків.

Ці вибудовування орієнтовних ліній прильоту не дають однозначної відповіді з якого саме селища прилетіли «Гради» – з Заїченко або Саханки. Але явно з напрямку, контрольованого так званою «ДНР».

Та дають точну відповідь, звідки «Гради» не прилітали – це Старий Крим, Виноградне, Сартана і Талаківка.

На десерт – розбір цього ролика.

Маріупольцям раджу вірити фактам і тільки фактам, тим більше, коли вони самі можуть з ними ознайомитися за місцем, було б бажання.

P.S. Якщо хтось із маріпольцев може в живу мені показати місце прямого попадання в багатоповерхівку з напряму, відмінного від СХОДУ або ПІВНІЧНОГО СХОДУ, готовий в найкоротший час зустрітися з такою людиною і зафіксувати цей факт на фото і відео. Але поки далі ОБС (одна баба сказала) прецедентів НЕМАЄ.”

Далі буде…

джерело

More from ГоловнаMore posts in Головна »
More from Новини регіонуMore posts in Новини регіону »
Mission News Theme by Compete Themes.