Press "Enter" to skip to content

Розслідування від М. Бородіна для тих, хто сумнівається – хто ж обстріляв Маріуполь «Градами» в 2015 році.

 504 total views,  1 views today

Пише блогер з Маріуполя і громадський активіст Максим Бородін:

“Щороку, з моменту обстрілу МКР “Східний” (в місті Маріуполі 23 січня 2015 року), я роблю цей пост з розслідуванням про обстріл. Звідки, хто і чому.

Я його роблю не для тих, хто отруєний назавжди пропагандою з телевізора і вірує в “хитрі бандерівські реактивні снаряди, які можуть літати зигзагами”. Ці люди не здатні приймати сухі ФАКТИ, так-як факти можуть зруйнувати їх вигадану картину світу і звести їх з розуму. Тому прийняти ці факти вони не можуть.

Це розслідування в першу чергу для тих, хто сумнівається.

Скажу чесно, коли трапилася ця трагедія, я сам для себе вирішив розібратися ХТО РЕАЛЬНО стріляв. Адже зрозуміло, що на війні буває все і техніка відмовляє і людський фактор – адже люди в армії нічим не відрізняються від людей на громадянці і вони дуже різні. Були ж випадки з нашого боку, коли поруч з Маріуполем впали не розірвавшись (слава богу) старі реактивні снаряди, у яких просто заглох двигун в польоті.

Саме тому, я об’їхав особисто кожне відоме місце попадання реактивного снаряду “Град”, детально його оглянув, розмовляв зі свідками, робив фото і відео з використанням компаса, для розуміння траєкторії прильоту.

У процесі створення цього матеріалу, я неодноразово попадався на людей (місцевих жителів району і жителів, які допомагали відновлювати будинки і будівлі), які з піною біля рота доводили мені, що “летіло з усіх боків”, “точно летіло з Заходу”, “точно летіло з Виноградного або Старого Криму “.

На що я абсолютно спокійно пропонував цим людям просто показати ХОЧА Б ОДНЕ місце прильоту реактивного снаряду (лунку, отвір, місце входу і т.д.), де вхід снаряду з іншого боку, ніж СХІД або ПІВНІЧНИЙ СХІД. Я пропонував показати це або тільки мені, або взяти будь-яких журналістів, які перебувають в місті і разом зафіксувати такий факт. ПУСТЕ.

Після моїх пропозицій, інтерес у “я знаю звідки стріляли” різко згасав, але вони йшли все одно впевнені в своїй правоті.

Нагадаю, що побачити ВІЗУАЛЬНО ПІД ЧАС прильоту, з якого боку прилетіло – НЕМОЖЛИВО. Снаряди не просто так називаються реактивні!

Дико на 7-му році війни з Росією мати масу жителів, які як і раніше вважають, що “ми воюємо самі з собою, а Росія тут ні до чого”.

Так, такі наші реалії, коли снаряди можуть вбивати сотні і тисячі людей, а брехливі новини можуть вбивати здоровий глузд і критичне мислення у мільйонів …

Розслідування 2015 року.

З усіх наявних на сьогодні даних, можна зробити висновок, що по Східному району Маріуполя 24 січня 2015 стріляли зі східного напрямку. Можливо і з північно-східного.

Це підтвердили всі мої знайомі, які живуть в цьому мікрорайоні і потрапили під сам обстріл. Це підтвердили друзі, які відразу після обстрілу були на місці і бачили встромлені в землю залишки “Граду” і їх спрямованість, і бачили з якого боку були ушкодження у висотках від прямих попадань.

Та й російські пропагандисти Стешин і Коц відкрито вказували на наступ на Маріуполь з боку “ДНР”!

Увечері 23 січня вони повідомляють про наступ по всіх фронтах.

24 січня, одразу після обстрілу Східного.

Бородин: Для сомневающихся — кто же обстрелял Мариуполь «Градами» в 2015 году, фото-1

Коц повідомляє про “контрнаступ” на Маріуполь.

Бородин: Для сомневающихся — кто же обстрелял Мариуполь «Градами» в 2015 году, фото-2

Стешин сіє паніку про “ополченців в житловому секторі Східного мкр”.

У цей-же день продовжуючи сіяти страх, виступив глава самопроголошеної “ДНР” Захарченко про наступ на Маріуполь. (Дивимося з 0:27)

У соціальних мережах відбуваються масові вкидання інформації про те, що керівництво міста і українські військові з силовиками екстрено залишають місто.

Бородин: Для сомневающихся — кто же обстрелял Мариуполь «Градами» в 2015 году, фото-3

Думаю коментарі зайві. Бойовики і їх керівництво ВІДКРИТО визнавали свою причетність до того, що трапилося. ДО ПЕВНОГО МОМЕНТУ.

Коли стало зрозуміло, що викликати у всього міста паніку і спровокувати масову втечу городян, а особливо місцевої влади, військових і силовиків не вдалося і коли стало зрозуміло, що постраждали саме мирні жителі, відразу змінилася риторика бойовиків.

Вони різко стали заперечувати напад на Маріуполь і перейшли до звинувачення армії України в обстрілі власних громадян.

Ці склейки новин відмінно показують як змінювалася риторика протягом дня.

Все, що відбулося 24 січня і раніше в ситуації з Боїнгом, і автобусом в Волновасі відмінно уміщається в одну картинку.

Все це могло б викликати сміх, але наслідки трагедії жахливі.

Місія ОБСЄ підтвердила повідомлення жителів про направлення обстрілу з східного і північно-східного боку.

Бородин: Для сомневающихся — кто же обстрелял Мариуполь «Градами» в 2015 году, фото-4

Так-же ОБСЄ підтвердила повторні обстріли зі східного боку после 13:00, але в цей раз реактивні снаряди лягли поруч з блокпостом українських військових. Тобто, спроби залякування маріупольців тривали.

А далі почалося найцікавіше. Всі соціальні мережі почали заповнювати повідомлення про те, що обстріл вівся українськими військовими. Причому версії звідки стріляли, з кожним разом відрізнялися.

На початку йшли розповіді про те, що стріляли через все місто з боку Старого Криму, який розташований на іншому кінці міста в північно-західному напрямку. Потім пішли вкидання про обстріл з боку Сартани, Талаківці, які знаходяться в північному напрямку. Остання версія була, що стріляли мало не впритул з села Виноградне.

Особливо порушував конспірологів той факт, що десь за 1 годину перед масованим обстрілом, на Східному мікрорайоні зникло світло і вода з опаленням разом.

Хоча відповідь була проста і логічна .

Обговорювати всю божевільність інформаційних вкидань марно, це окрема тема для психіатрів і виробників ліків від душевних розладів.

Але хочу зупинитися на одному конкретному інформаційному вкиданню, який був згодом особисто мною спростован.

Автори цього вкидання – Дмитро Стешин і Олександр Коц, відомі журналісти – пропагандисти військової агресії Росії. Ще з моменту Слов’янська стало зрозуміло, що ці люди не зупиняться ні перед чим, коли справа стосується пропаганди.

Але повернемося до статті.

Бородин: Для сомневающихся — кто же обстрелял Мариуполь «Градами» в 2015 году, фото-5

Якщо підсумувати зміст, то автори навмисно не згадали звіт ОБСЄ щодо обстрілу в Маріуполі 24 січня. Зате вони змістили наголос на звіт ОБСЄ за останній обстріл в Донецьку, в якому був зазначен ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ напрямок!

Замість звіту ОБСЄ і відео з місця подій, знятих жителями, вони звернулися до колеги по пропаганді з РЕН-ТВ, Валентину Трушиніну. Ось його “Диван розслідування”.

За основу Трушинін взяв відео полку “Азов”, оператор якого практично відразу після обстрілу поїхав на зйомки трагедії. Нас цікавить уривок відео, пов’язаний з 5-ю школою на Східному. Переходимо на позицію 8:35.

Виділяємо кадри з відео “Азова”.

Бородин: Для сомневающихся — кто же обстрелял Мариуполь «Градами» в 2015 году, фото-6
Надпис над входом.
Двері перед входом до внутрішнього двору школи.
Сам двір і місце падіння реактивного снаряду.
Наближений кадр воронки від снаряду.

Сенс цього епічного “розслідування” в тому, що на неякісному відео і з огляду на швидку зйомку оператора, Трушинін не побачив саму воронку, а побачив чорну пляму і розліт осколків. Ну або зробив вигляд, що не побачив.

Тобто все це “розслідування” тримається на припущенні про розльоті, з неякісного стоп-кадру.

Але, зате автор в повній впевненості, що снаряд прилетів з північного заходу (натяк на Старий Крим)!

Коли я прочитав цей матеріал, передрукований в “Комсомольской правде” (хоча яка правда може бути у газети, з такою назвою?), я відразу ж переглянув цей уривок на відео “Азова”. І при уважному розгляді, стало зрозуміло що автор швидше за все не правий і реальний вхід снаряда з протилежного боку.

Але картинки картинками, а я вирішив сам, в перерві між наданням допомоги жителям Східного, сходити в цю школу і розібратися в ситуації.

Сходив, розібрався.

Дивимося відео.

Трохи кострубато тримав телефон з компасом, з незвички. До кінця відео вирівняв телефон. Та й без цього видно що вибух йде практично паралельно з північною та південною стіною.

Друге відео без компаса, але на ньому видно додаткові деталі.

Далі дивимося на фото.

5школа_передний вход_26_01_2015
5школа_передний вход2_26_01_2015
5школа_табличка_26_01_2015
DSC_7885
DSC_7887
DSC_7891

Гадаю, після знятих мною відео та фото, стає зрозуміло що реактивний снаряд “Граду” увійшов зі східного напрямку і для снарядів цього типу цілком типово при входженні в землю направляти частину розльоту осколків саме З БОКУ прильоту СНАРЯДА, а НЕ ПО ХОДУ його прильоту.

Приблизно така-ж ситуація була і з “Градами” випущеними по Волновасі.

Пов’язано це, на мій погляд з тим, що основна маса заряду і вражаючих елементів (або просто осколків), припадають не на носову частину, а на середину корпусу снаряда, відповідно такий розліт осколків цілком природний в цій ситуації.

Художника з мене не вийде, але схематично, як-то так.

проекция разлета

Тепер, коли видно конкретний напрям входу снаряда, можна провести приблизно лінію, по якій відбувався обстріл.

Ось орієнтовна лінія стрільби по школі зі сходу.

школа_увеличение10х
школа_увеличение5х
школа_увеличение2х
школа_увеличение1х
школа_увеличение0х

Чітко видно напрямок в сторону Новоазовська. Якщо навіть в певних випадках лягали снаряди на північ або південніше, то цілком укладається в вектор розльоту.

Ну а тепер проведемо лінії обстрілу, уявімо теоретично можливий обстріл з Сартани-Талаківці.

угол входа снаряда_сартана_талаковка 1х
угол входа снаряда_сартана_талаковка 10х

Кут входу в цьому випадку абсолютно не збігається!

Тепер варіант стрільби з Виноградного.

угол входа снаряда_Виноградное 1х
угол входа снаряда_Виноградное 10х

І знову кут падіння абсолютно не збігається, не кажучи вже про швидше за все неможливість при обстрілі з такої відстані, кута входу снаряда.

Розглянемо варіант стрільби зі Старого Криму, про який власне і твердили пропагандисти.

угол входа снаряда_СтарыйКрым 1х
угол входа снаряда_СтарыйКрым 10х

У когось ще залишилися сумніви про направлення, з якого стріляли?

Точно така-ж ситуація повторюється з іншим місцем падіння другого реактивного снаряда, недалеко від №5 школи, за адресою ул.Олимпийская 165.

2е попадание недалеко от 5й школы

Снаряд прилетів паралельно 165-му дому і теж зі сходу.

P_20150126_154312
P_20150126_154358
P_20150126_154421

А ось пряме попадання і в сам 165-й будинок зі східного боку.

165й дом

Якщо у вас є сумніви в тому, звідки стріляли по Східному мікрорайону і ви житель Маріуполя, потратьте декілька годин і поїдьте подивитися на напрям пошкоджень будинків САМОСТІЙНО!

Поки-що жодне відео з місця подій не показало інші напрямки падіння і потрапляння снарядів, хоча за останні кілька днів, всі бажаючі могли фіксувати руйнування і напрямку падіння снарядів.”

джерело

More from ГоловнаMore posts in Головна »
More from Новини регіонуMore posts in Новини регіону »
More from Новини УкраїниMore posts in Новини України »
Mission News Theme by Compete Themes.