Ср. Сер 17th, 2022

Росія має вивести свої війська з Придністров’я. Про це заявила президент Республіки Молдова Майя Санду під час виступу у Європарламенті.

Очільниця держави підкреслила, що Кишинів “залишається прихильним до політичного та мирного врегулювання конфлікту” – зі збереженням суверенітету та територіальної цілісності Молдови. При цьому вона зазначила, що останні “тертя” у регіоні “підвищили стурбованість щодо потенційної дестабілізації”.

Санду запевнила, що влада наполягає виключно на дипломатичному рішенні, “і ми продовжимо йти цим шляхом на благо наших громадян на обох берегах Дністра: ми не хочемо війни чи дестабілізації”.

Вона вважає, що наразі немає безпосередньої загрози втягування Молдови у війну, яку веде проти України Росія. Президент країни наголосила, що Молдова – нейтральна країна.

“Хоча для того, щоб по-справжньому бути нейтральним, потрібно вивести російські війська (і ми постійно закликаємо до цього) з нашої території. Їхня присутність фундаментально порушує наш нейтральний статус і незалежність”, – підкреслила Санду.

У промові вона нагадала, що “Крим – це Україна, Донбас – це Україна, Київ – це Україна і завжди будуть Україною”.

У свою чергу, спікер МЗС російських окупантів Марія Захарова заявила, що заяви офіційного Кишинева “примушують засумніватися у реальній прихильності керівництва країни до нейтрального статусу республіки та взаємовигідного партнерства з Росією”.

Джерело

Від dailyeast

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.