26.04.2024

Немає підстав, щоб забрати Томос.

0

Немає підстав, щоб забрати Томос

Не існує підстав, щоб забрати в України Томос про автокефалію православної церкви. Про це заявив почесний Патріарх Православної Церкви України Філарет:

«Я думаю, що існування Київського Патріархату всередині України не порушує Томос. Тому що представник Константинопольського Патріархату Еммануїл сказав, що «ви зараз – частина Константинопольського Патріархату, а коли ви отримаєте Томос про автокефалію… Церква автокефальна незалежна і тому можете робити все, що ви хочете». Чого ми хочемо, ми хочемо об’єднати українське православ’я в одну церкву».

Він додав, що українська православна церква не претендує на визнання патріархату «за межами України». Для того, щоб нам об’єднатися, нам треба зберігати українську церкву як патріархат, але тільки в межах України. Ми за межами України не претендуємо на визнання нас як патріархату. І тому підстав для відібрання Томосу нема. Бо ми визнаємо себе назовні як Київська Митрополія, українські церковні діячі зберігають єдність, незважаючи на різні думки.

Для чого нам потрібний статус Патріархату? Тому що наша Українська Православна Церква велика. Вона займає друге місце у Православ’ї після Російської Церкви. Київський Патріархат підтримує, по соціологічним дослідженням, 44-48% населення України. Ми погоджуємося на статус Митрополії і щиро дякуємо Вселенському Константинопольському Патріарху Варфоломію за наданий нам Томос і за мужність у відстоюванні канонічного порядку в Церкві. Але в майбутньому ми хочемо бути визнаними в статусі Патріархату. Вселенська Патріархія не заперечує того, як це видно з інтерв’ю представника Константинопольського Патріархату архієпископа Даниїла. Але це може бути, як він сказав, після об’єднання всього українського православ’я. А для того, щоб нам продовжувати об’єднання в Єдину Помісну Українську Православну Церкву, треба жити і працювати для визнання майбутнього патріархату. Тому ми зовні – Митрополія, а в середині України ми продовжуємо бути Патріархатом.

Чому ми не погоджуємось на назву Православна Церква України, чи в Україні. Тому що всі автокефальні церкви мають прикметникову назву: Російська Православна Церква, а не Православна Церква в Росії; Румунська Православна Церква, а не Православна Церква в Румунії; Болгарська Православна Церква, а не Православна Церква в Болгарії; і так всі церкви, які отримали Томос від Константинопольської Церкви. Тільки нашу Церкву назвали не так, як інші – Не Українська Православна Церква, а Православна Церква України. Що за цим приховується? Це означає, що православні українці за межами України не належать до Української Православної Церкви. І про це сказано в Томосі. Православні українці за межами обурились цим. Вони хочуть належати до своєї рідної Церкви. Всі автокефальні Православні Церкви зберігають за собою свою еміграцію, крім грецьких церков. Вся грецька діаспора канонічно підпорядковується Вселенському Патріарху.Тому і ми повинні називатися Українською Православною Церквою, а не Православною Церквою України, щоб наша українська еміграція мала право належати до своєї рідної Церкви.

Сьогодні всі антиукраїнські сили підключилися на знищення в Україні Київського Патріархату. Іде переконання українських архієреїв не підтримувати існування в Україні Київського Патріархату. Виношується намір на наступному засіданні Священного Синоду або архієрейського собору відправити на спокій Патріарха Філарета, і цим назавжди вирішити існування в Україні Київського Патріархату. Таке рішення буде незаконним і не канонічним, бо Патріарх був обраний не Священним Синодом і не Архієрейським Собором, а Помісним Собором довічно. Крім того, в прийнятому статуті ПЦУ (УПЦ) на соборі в св. Софії 15.12.18 р., передбачено довічне обрання архієреїв на архієрейські кафедри.

Так, 5 грудня 2018 року у соборі Святої Софії в Києві відбувся об’єднавчий собор, на якому було створено Помісну Православну Церкву України. Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія з дотеперішньої УПЦ КП.

6 січня у Стамбулі Вселенський Патріарх Варфоломій урочисто вручив Епіфанію Томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 3 лютого відбулася інтронізація Епіфанія.

14 травня Епіфаній заявив, що розколу в Українській Православній церкві немає і не буде. Він зазначив, що ПЦУ «шанує святійшого Патріарха Філарета, але не підтримує думок, які він висловив останніми днями».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *