Press "Enter" to skip to content

Недороблена російська “Лада” і багатоцільовий амеріканський “Seawolf”.

 179 total views,  6 views today

Активізація співпраці України з НАТО відкриває перспективні можливості в розвитку і вдосконаленні наших Військово-Морських Сил для подальшої гарантії безпеки в Чорноморському регіоні.

Незважаючи на гучні заяви ВМС РФ про розробку сучасних і новітніх типів військово-морської техніки “не має аналогів в світі”, ми то з вами розуміємо, що все це “струс повітря і замилювання очей”.

Яскравий приклад стану і перспектив російської військової промисловості – підводний човен проекту 677 “Лада”, який кремлівська пропаганда нав’язує як “не має аналогів в світі”. Вже близько 10 років він існує лише в недоробленому одиничному екземплярі і вимагає термінового втручання іноземних інвесторів. А все тому, що те, чим вона повинна була в першу чергу “відрізнятися” – повітрянонезалежна енергоустановка, до сих пір неготова до повноцінної експлуатації, заморожена в стадії зачатка.

Відомо, що ЦКБ МТ “Рубін” заморозив проект енергоустановки “Лади”, в зв’язку з відсутністю фінансування. Причому сталося це ще в 2017 році. Тобто, іншими словами, так званий, перспективний підводний човен “Лада”, який весь цей час активно піарили в російських ЗМІ, розповідаючи в першу чергу про його унікальну енергоустановку, насправді знаходиться в стадії анабіозу!

У випадку з “Ладою” російський ВПК очікує надходження інвестицій від зацікавленої в даному проекті Індії, із застереженням, що раніше 2027 результату очікувати не варто. Чи погодяться на такі умови індуси – покаже час. Ну, а поки підводний човен знаходиться в підвішеному стані, будучи і “не має аналогів в світі”, “передовий” та “перспективним”, але і “ніякої” одночасно.

Можна говорити про багато невдалих проектах російських підводних човнів … Але … Адже приємніше поговорити про красу, досконалості, навіть якщо це продукт військової інженерної думки здатний занурюватися в морські глибини … Наприклад, про найсучасніший багатоцільовий натовський підводний човен “Seawolf”, якій повинен бути протистояти неіснуюча російсьска “Лада”. Вартістю майже 3 млрд доларів. “Seawolf” став найдорожчим, але при цьому і найдосконалішим і потужним багатоцільовим човном американських ВМС.

Їх побудовано поки всього три, але в планах спуск на воду ще 7 “красенів”. “Seawolf” були розроблені, щоб занурюватися глибше інших і протистояти стратегічним підводним човнам, на них встановлено вісім торпедних апаратів, а в торпедному відсіку достатньо місця для 50 торпед або крилатих ракет “Томагавк”.

Цей 108-метровий корабель оснащений одним ядерним реактором потужністю 45 тисяч кінських сил (34 МВт). Екіпаж складається з 126 осіб, з яких 14 офіцери. Зараз “Seawolf” приписан до 6-го флоту США, який взаємодіє з Україною в рамках багатонаціональних військово-морських навчань в акваторії Чорного моря.

Як то кажуть НАТО і РФ: “Відчуй різницю!”. І Кремль цю різницю дуже добре відчуває, тому активно протидіє співпраці України і НАТО. Така співпраця значно підвищує боєготовність України і демонструє на практиці фейкову російську військову потужність.

джерело

Mission News Theme by Compete Themes.