Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

День пам’яті Героїв Крут.

 286 total views,  1 views today

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.

Саме тоді на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназисти Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч.

Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва.

За кілька тижнів після бою під Крутами М. Грушевський писав:

“Недаремно пролилася кров тисяч українських інтелігентів та молоді, коли вона принесла духовне визволення від найтяжчого і найшкідливішого московського ярма: добровільно прийнятого духовного закріпачення!”

Офіційно День пам’яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ “Про вшанування пам’яті героїв Крут”.

Для нас, українців, Герої Крут є живим прикладом героїчної відваги молодих хлопців, які віддали своє життя для збереження України, для збереження української нації.

Ідейність, вона в душі, в крові твоїй.
Ідейність, це збереження твоєї нації, твоєї мови.
Ідейність, це самопожертва ради збереження нащадків твого народу.
Ідейність, це любов до твоєї Батьківщини—України.
Ідейність, це пам ятати велич і самопожертву твого народу.
Ідейність, це цінувати і берегти кожну ідейну душу.
Ідейність, це боротьба ради збереження твоєї держави – України.
Ідейність, це стати гідним нащадком твоїх величних прадідів…Mission News Theme от Compete Themes.