Чому Москва фінансує тероризм на сході України?

У тому, що Росія майже офіційно підтримує тероризм на сході України, ніхто не сумнівається. Деякі росіяни навіть вимагають збільшити обсяг цієї допомоги, аж до введення регулярної армії. Але мало хто розуміє, чому путін це робить, в чому полягає його вигода.

За оцінками авторитетного журналу Форбс, тільки за один день на допомогу всяким ДНР і ЛНР витрачається близько 3 млн доларів. А за минулі три місяці загальна сума витрат уже перевищила 250 млн доларів. Якщо подивитися, як витрачалися гроші РФ на олімпіаду, то ці цифри можна сміливо множити на 3, а то й на 5. Але терористи не здають звітів до податкової, гроші до них потрапляють через низку посередників, в готівці, а не банківським переказом, який можна відстежити. Тому реальна сума, за нашими оцінками, вже перевищила 2 млрд доларів.

Усілякі «патріотичні» теми допомоги російськомовному населенню обговорювати не будемо. Нехай російська людина спробує оселиться в Чечні або Дагестані, поживе там з тиждень, тоді і каже про порятунок населення Донбасу. Про якісь особисті причини, на кшталт помсти тим країнам, які скинули диктаторів, нехай міркують опозиційні російські журналісти. Тим більше, якщо у нього дійсно є щось особисте, то ніхто про це ніколи не дізнається. Поговоримо про реальні речі, які можна виміряти грошима.

Якою би не була великою влада путіна, він не може не використовувати серйозних аргументів. Будь-яку свою примху потрібно якось виправдати, знайти потрібне формулювання, яка буде фігурувати в документах. Навіть секретні документи, які ніколи не опублікують, не можуть містити формулювання типу «я так захотів».

Мета – ослабити Україну. РФ не потрібні сильні сусіди – піднялася Грузія, почалося вторгнення, піднялася Україна, історія повторюється. Ви пам’ятаєте, як раділи росіяни підписанню контракту з Китаєм? Але ж Піднебесна збирається купувати таку ж кількість газу, яку Україна купувала до конфлікту. Якщо ж модернізувати наші фабрики і заводи, провести реформу ЖКГ та інвестувати в енергозберігаючі технології, то через пару років від російського газу взагалі можна відмовитися. Не забуваємо, що в 2013 році політичного притулку попросили близько 32 тисяч громадян РФ. Більше втекло тільки з Сирії, де йде повномасштабна війна. Уявляєте, якщо в Україні раптом стане жити трішки краще, ніж в РФ? Скільки російськомовних віддасть перевагу служити «кривавої хунті»?

Автор dailyeast

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *