Перші святкові заходи українців за кордоном з нагоди Дня незалежності України

Автор
    Наразі не лише заходи, які заплановано, а й вже про перші свята вишиванок і флешмоби!
  24 серпня у Данії активісти організації «Ластівка» організовують свято з нагоди Дня Незалежності України. У програмі святкування – промови, читання віршів біля пам’ятника та покладання квітів Тарасу Шевченку, Молебень за Україну та Панахиду за тих, хто віддав життя борючись за Українську державу, у храмі Sankt Ansgar Kirke, Bredgade.

   19 серпня ц.р. у приміщенні Генерального консульства України в Гамбурзі відбувся урочистий захід – прийняття на честь Державного Прапора України та 26-ї річниці Незалежності України.
   Понад 60 представників українських громад з федеральних земель Північної Німеччини та численні громадяни ФРН завітали у цей день до Генерального консульства. Присутні вшанували пам’ять всіх загиблих у боротьбі за Незалежність України хвилиною мовчання. Генеральний консул України в Гамбурзі Оксана Тарасюк звернулася до присутніх з привітальним словом. Від духовенства УГКЦ виступив священик Роман Максимців з міста Ганновер, а від Центральної Спілки українців Німеччини – Петро Сокур (Гамбург). Про історичні аспекти українського державотворення, зокрема – про події 1989 – 1991 років, розповів консул Василь Марущинець. Одним із пунктів програми урочистостей було те, що в приміщенні установи увазі відвідувачів було представлено дві художні виставки – фотовиставку «Люди свободи», підготовлену Інститутом національної пам’яті України, та виставку робіт української художниці та журналістки Юлії Марушко «Анастазіс», створеної в пам’ять про понад 10.000 загиблих на Сході України. Після урочистостей відбулося жваве спілкування.
   Українська громада Вашингтона вітає Україну з прийдешнім святом 26-ї річниці Дня Незалежності. Посол України в США Валерій Чалий разом з дружиною Людмилою Мазукою та співробітниками Посольства України в США взяли участь у фестивалі, організованому українською громадою в Церкві Святої Трійці (м.Сілвер Спрін) з нагоди 26-ї річниці Незалежності України. Офіційна частина заходу розпочалася з виконання державного гімну України та США, а також спільною молитвою, яку відправив настоятель церкви отець Олександр. Посол Валерій Чалий звернувся з вітанням до громади та подякував українським американцям за постійну підтримку України, збереження її культурної спадщини та традицій за кордоном. У промові Валерій Чалий наголосив, що сила України – у її народі та підтримці міжнародних партнерів, наша держава здатна зупинити агресора та захистити спільні цінності. До учасників заходу з вітальним словом також звернувся настоятель церкви Святої Трійці. Офіційна частина заходу завершилася урочистою ходою під державним прапором України. Розважали гостей фестивалю ансамбль «Джерело» з Чикаго та квартет «Гердан» з Вашингтону. Захід на честь України пройшов у надзвичайно теплій та душевній атмосфері.
   20 серпня понад 100 українців у Португалії провели акцію «Забіг у вишиванках», присвячену Дню Незалежності України. Цей захід став чудовою нагодою зустріти давніх знайомих, знайти нових друзів, показати мешканцям Лісабона та гостям міста, які українці  активні, спортивні та позитивні люди.
   20 серпня у Парижі також відбувся флешмоб “Україно єднайся” до 26-ї річниці незалежності України!
   Посольство України у Китаї з нагоди Дня незалежності України організували у Національному музеї Тараса Шевченка виставку “Мій Шевченко”, на якій представлено понад 40 творів народного художника України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, академіка Національної академії мистецтва Миколи Стороженка. Захід триватиме до 4 вересня.
   20 серпня 2017 р. у центрі Мінська під патронатом Мінського міського виконавчого комітету, Республіканського центру національних культур за активної участі Посольства України в Республіці Білорусь та Білоруського громадського об’єднання українців «Ватра» відбулося Свято української культури, присвячене 26-й річниці незалежності України. Під час офіційної церемонії відкриття заходу до численних глядачів звернулися Голова Мінського міського виконавчого комітету Андрій Шорець та посол України в Республіці Білорусь Ігор Кизим. Посол України Ігор Кизим сердечно привітав присутніх і зачитав вітального листа Міністра культури України Євгена Нищука учасникам та гостям Свята української культури, в якому, зокрема, відзначено сталий динамізм українсько-білоруського культурно-гуманітарного співробітництва.

20 серпня у місті Уотерфорд уперше на території Ірландіївідбулася акція «Забіг у вишиванках». Попри дощ, близько 20 учасників подолали повний круг у головному парку міста People’s Park. Чудова атмосфера та яскравий одяг не могли не привернути увагу місцевого населення. Позитивний настрій та посмішки ще на довго запам’ятаються учасникам забігу, які  вже налаштувалися брати в ньому участь і наступного року.

   Необхідно відзначити, що всі заходи на честь України проходять у надзвичайно теплій, душевній та веселій атмосфері.

Автор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *