Курахове сплачує за неякісні тротуари.

Автор Philosof

Протягом 2017 року на території м. Курахове Донецької області було проведено комплекс робіт із благоустрою прилеглих територій, а саме: улаштування пішохідних тротуарів по вул.: Лермонтова, Прокоф’єва та пр. Перемоги.

Зазначені роботи були виконані у порушення ряду нормативних актів, які регламентують діяльність у зазначеній сфері.

Так, у відповідності до вимог ст. 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»:

«Благоустрій населених пунктів – комплекс робіт з  інженерного захисту,  розчищення,  осушення  та озеленення території,  а також соціально-економічних,   організаційно-правових   та   екологічних  заходів з покращання мікроклі-мату,  санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою  її  раціонального  використання,  належного утримання та
охорони, створення умов щодо захисту і відновлення  сприятливого для життєдіяльності людини довкілля; 
заходи з   благоустрою   населених   пунктів  –  роботи  щодо
відновлення,  належного утримання  та  раціонального  використання територій,   охорони   та   організації   упорядкування   об’єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання…».

У відповідності до вимог ст. 2 того ж Закону:

«1. Благоустрій населених пунктів передбачає:

     1) розроблення і здійснення ефективних і комплексних  заходів
з  утримання  територій  населених  пунктів у належному стані,  їх санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування, а також  природних  ландшафтів,  інших  природних  комплексів і об’єктів;

   2) організацію   належного   утримання    та    раціонального використання територій,будівель, інженерних споруд та об’єктів рекреаційного, природоохоронного,  оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення…».

Укладання тротуарної плитки повинно проходити відповідно до будівельних правил і норм, які прописані в СНиП та Державних будівельних нормах (ДСТУ, ГОСТ).

До основних будівельних норм у зазначеній сфері відносяться: ГОСТ 17608-91, СНиП Ш-8-76, СНиП Ш -10-75, Інструкції ВСН-50-79/ВСН-26-76, ТУ 400-1-190-79.

До одного з основних критеріїв улаштування тротуарної плитки відноситься дотримання уклону поверхні в залежності від ливневого стоку (1-2%, що відповідає 1-2 см. на метр довжини).

Проте, під час облаштування пішохідних тротуарів по вул.: Лермонтова, Прокоф’єва та пр. Перемоги було порушено зазначені рекомендації.

Так, під час облаштування пішохідних тротуарів по вул.: Лермонтова, Прокоф’єва та пр. Перемоги було значно завищено профіль бортового каменю (див. на малюнку – Борт дорожный) над профілем самого тротуару. Зазначені дії унеможливили уклін поверхні та, як наслідок, водовідведення від поверхні тротуару.

Зазначене, у свою чергу, призводить до скупчення води на зазначених тротуарах, унеможливлює вільне пересування по ним (особливо у осінньо-зимовий період) та призводить до дострокового руйнування основи тротуарів.

Таким чином, роботи із облаштування пішохідних тротуарів по вул.: Лермонтова, Прокоф’єва та пр. Перемоги у м. Курахове виконані із грубим порушенням будівельних правил і норм, а також Закону України «Про благоустрій населених пунктів» у частині розроблення і здійснення ефективних і комплексних заходів з  утримання  територій  населених  пунктів у належному стані.

 

Автор Philosof

Один коментар до “Курахове сплачує за неякісні тротуари.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *