“Геополітичне дзюдо” або як перемогти у інформаційній війні з Росією

Автор
Впливові противники мають бажання і можливості використовувати гібридні методи протистояння з демократичним країнам. Про це йдеться у доповіді “Після глобальної стратегії ЄС — виховуємо стійкість”, яка була розроблена під керівництвом Флоренса Гауба та Ніца Попеску.
Російські спецслужби користуються різноманітними заплутаними формами фізичного протистояння, які полягають у виявленні соціальних, політичних та економічних слабкостей противників. Вони використовують рух супротиву з метою повалення уряду та захоплення влади, діючи через таємні партизанські сили.”
Ми бачили, як це “геополітичне дзюдо” з великим успіхом було реалізовано в Україні після повалення Януковича, коли Росія використала методи «гібридної» війни для захоплення територій і занурення країни в хаос війни.
Під час прес-конференції з президентом РФ Владіміром Путіним новий президент Франції Емануель Макрон відверто заявив, що інформаційні телеканали “Russia Today” (RT) і “Sputnik” є агентами впливу, які в певних випадках поширювали неправдиві новини про нього та його кампанію. Вони активно використовуються як засоби впливу та брехливої пропаганди.
З президентської кампанії у Франції можна винести три уроки:
По-перше, викладення аутентичної особистої інформації на публічний домен — це ключ для нападника у завоюванні довіри та формуванні аудиторії, яка піддаватиметься маніпуляціям.
По-друге, через свою відкритість демократичні суспільства вразливі до інформаційних атак. І від того, яким буде удар у відповідь, залежить успіх операції. Контрзаходи ефективні лише в тому випадку, коли ЗМІ країни мають репутацію більш достовірного джерела інформації, ніж мас-медіа потенційного нападника, а для цього необхідно зміцнювати довіру до легітимних інституцій держави.
По-третє, з усією повагою до прагнення “WikiLeaks” збільшити прозорість, але спроби змусити державні органи стати більш відкритими не є шляхом до більш прозорого світу. Навпаки, вони тільки створять невизначеність та оману. Інформаційна сфера є і буде мінливим світом тіней та брехні.

 

Ті події, які розгортаються на наших очах, є віртуальною реальністю, яка створена з дезінформації й маніпуляції та керується мотивами, на які ми не звертаємо належної уваги.

Автор

3 коментарі до ““Геополітичне дзюдо” або як перемогти у інформаційній війні з Росією”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *