Туреччина – наш найважливіший партнер

Автор

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій наголосив, що Туреччина є одним із найважливіших стратегічних партнерів для України. Він зазначив, що минулого року товаробіг із Туреччиною становив 4 млрд. доларів. “Разом із набуттям чинності угоди про безвізовий режим, ми зафіксували стрімку динаміку та розвиток відносин в галузі туризму”, – сказав він.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій дав ітервʼю журналісту “Anadolu Ajansı” (інформаційне агенство Анадолу) та відповів на запитання про відносини між Україною та Туреччиною, процес вступу обох країн до ЄС, про вторгнення Росії в Україну, про останні новини щодо намірів України вступити в НАТО.

А.Парубій розповідаючи про геополітичні, економічні відносини, згадуючи таку болючу тему як Крим, зазначив, що між Україною та Туреччиною існують міцні і давні відносини. Він нагадав, що Туреччина була однією з перших країн, яка визнала незалежність України у 1918 році.

Андрій Парубій сказав: “Туреччина однаіз перших була за відновлення нашої незалежності, і в наш час вона одна із перших, хто визнає нашу незалежність та територіальну цілісність. Від сьогодні Туреччина – один із найважливіших партнерів для України. Я переконаний, що потенціал наших відносин набагато більший, ніж може здаватися зараз. Минулого року товарообіг досягнув 4 млрд. доларів. Разом із набуттям чинності угоди про безвізовий режим, ми зафіксували стрімку динаміку та розвиток відносин в галузі туризму. Майбутня співпраця і оборонній сфері винесе наші відносини на новий рівень.”

Україна підтримує наміри Туреччини щодо вступу в ЄС”

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зазначив, що вступ України та Туреччини в ЄС є лише питанням часу. Він також відмітив, що високий розвиток економіки та проведення реформ в Туреччині значно прискорить цей процес.

Туреччина завжди нас підтримувала”

На запитання щодо окупації Росією окремих територій України та подальший розвиток подій, Парубій сказав таке:

“Агресивна політика Путіна проти України триває. Кожного дня на фронті в різних точках фіксують нові і нові атаки на Збройні Сили України. Путін нехтує усіма мирними угодами, які були підписані раніше. На Росію потрібно збільшити міжнародний тиск. Російські війська, російські Збройні Сили повинні негайно покинути територію України.

Ми прагнемо, аби світова спільнота зайняла відповідну позицію щодо Росії. Саме тому, ми хочемо подякувати усім іноземним партнерам, які допомагають нам боротисяя з агресором, особливо ми вдячні Туреччині. Туреччина завжди нас підтримувала в цьому питанні”.

Автор

2 коментарі до “Туреччина – наш найважливіший партнер”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *