Пн. Чер 27th, 2022

В декілька разів скоротився імпорт легкових автомобілів та автодеталей із Китаю до росії вже у квітні поточного року.

Про це повідомляє видання «Коммерсант».

Так, згідно з митною статистикою КНР, у березні Китай поставив до рФ легкових авто на 190,7 млн. доларів, а в травні – всього на 32 мільйони. Насамперед, це автомобілі марки Chery, Changan та інші. При цьому за перші п’ять місяців частка китайських марок зросла в середньому лише на 1%.

Масштаби ввезення комплектуючих теж зменшилися, хоч і не так сильно: зі 117,1 млн. доларів у лютому до $81,3 млн. у травні. Це, в першу чергу пов’язано з тим, що китайські деталі закуповують російські автозаводи: АвтоВАЗ, ГАЗ, УАЗ, КамАЗ. Даний факт пояснюється в першу чергу веденням бойових дій росією на території України та введеними проти рФ санкціями США та Європи. У зв’язку із чим, лише 20 автозаводів працювати в росії продовжують лише два. У зв’язку з дефіцитом комплектуючих зупинилося виробництво на «АвтоВАЗі» та «Автоторі» у Калінінграді.

За інформацією видання, імпорт з Китаю впав зокрема через епідемію коронавірусу в КНР, в результаті квітень виявився гіршим місяцем для китайського авторинку з початку 2020 року. Паралельно в усьому світі спостерігається дефіцит нових автомобілів, тож у продукції з Китаю зацікавлена ​​не лише росія.

Від dailyeast

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.