19.03.2024

Звернення керівників переміщених закладів вищої освіти до органів влади, освітян, науковців, політичних і правових установ та організацій, засобів масової інформації, громадськості.

12

“Шановне панство! Рада керівників закладів вищої освіти, що перемістилися з тимчасово окупованих територій Автономної республіки Крим (м. Севастополь), Донецької та Луганської областей (далі Рада пЗВО) висловлює Вам свою повагу та повідомляє про консолідовану позицію, яку визначено на нашій спільній нараді щодо законопроекту, спрямованого на запровадження механізму проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання особами, які завершили здобуття вищої освіти на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей та тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (після 20 лютого 2014 року), публічне обговорення якого відбувалось в створеній для цього робочій групі (наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 28 січня 2022 року № 23).

На нашу думку, неприпустимими з правової та моральної точок зору є прийняття законопроекту, спрямованого на запровадження механізму проходження атестації для визнання вищої освіти, отриманої в «університетах» на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей та тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (після 20 лютого 2014 року).  Такий закон буде першим кроком до легалізації всіх установ, що діють на окупованих територіях.

Звертаємо Вашу увагу, що протягом жовтня-грудня 2014 року вісімнадцять університетів Донецької і Луганської областей відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України були переміщені на підконтрольну українській владі територію і відновили свою діяльність. Тисячі патріотично налаштованих викладачів та співробітників залишили свої домівки, родичів, звичний спосіб життя, оскільки не уявляли свого життя без України і не бачили для себе ніякої можливості працювати на окупаційну владу в невизнаних тимчасових утвореннях. 

З перших днів діяльність переміщених університетів була спрямована на залучення молоді з тимчасово окупованих територій до навчання в українських університетах, на патріотичні і просвітницькі заходи. Протягом всього періоду війни держава Україна створювала всі необхідні умови і можливості для отримання української освіти для тих, хто не зміг виїхати з тимчасово окупованих територій. Були розроблені і впроваджені всі необхідні процедури, які дозволяють отримати атестат про середню освіту і вступити в українські виші через центри Донбас-Україна і Крим-Україна. Крім того у 2021 році МінРеінтеграції була започаткована стипендіальна програма з адаптації і підготовки до вступу в українські університети молодих людей з окупованих територій. І це було потужною мотивацією для виїзду молоді з тимчасово окупованих територій на території, контрольовані українською владою.

З іншого боку, прийняття зазначеного закону знищить мотивацію до вступу в українські університети, більше того може підштовхнути молодь з прилеглих до лінії зіткнення територій на «легкий» шлях отримання державних документів про вищу освіту взагалі без навчання.

Результатами багатьох наукових досліджень доведено, що за вісім років на тимчасово окупованій країною-агресором Російською Федерацією території цілеспрямовано створено освітню систему як інструмент ідеологічної війни проти України, у якій знищено національну, державну, українську громадянську ідентичність; уражено масову та індивідуальну свідомість, трансформовано психіку, погляди, думки, ціннісні орієнтації, стереотипи, поведінку; розпалено ненависть до України, українців та всього українського; спотворено уявлення про історію, культуру, мову українського народу.

Зміст освіти, відображений в освітніх програмах, навчальних планах, підручниках видавництв, що завозяться з РФ так званими «гуманітарними конвоями», ґрунтується на постулаті «народ Донбасу» – частина «руського міру» і через заідеологізованість відбирає у молодих людей право на якісну освіту; до навчальних планів уведено антиукраїнські навчальні дисципліни (освітні компоненти) на кшталт «Історії Вітчизни», яка поєднує історію Російської держави та рідного краю Донбасу, прокремлівськи інтерпретує новітню історію України, зокрема стосовно Євромайдану, анексії Криму, російської інтервенції, проголошення так званих «народних республік» тощо; «Початкова військова і медико-санітарна підготовка», що спрямована на виховання «патріотів ДНР/ЛНР» і розпалювання ненависті до України, її громадян тощо.

У закладах вищої освіти на тимчасово окупованій території отримали дипломи та наразі навчаються тисячі російських громадян, представників збройних сил Російської Федерації, та українських громадян, членів незаконних збройних формувань, які вже скоїли військовий злочин і продовжують щодня вбивати українців, у тому числі студентів наших університетів з числа військовослужбовців-учасників бойових дій.

На основі зазначеного вище вважаємо єдиним законним шляхом здобуття якісної і повноцінної української вищої освіти є вступ до українських вишів через освітні центри «Донбас – України», «Крим – Україна» та (або) отримання державних документів про повну загальну середню освіту за екстернатною формою навчання і складання ЗНО.

Незважаючи на це, окремими громадськими організаціями під виглядом турботи про співвітчизників, лобіюється ідея про визнання результатів навчання в фактично терористичних організаціях, які продовжують діяти в приміщеннях переміщених університетів на території ОРДЛО, пропагуючи ненависть до всього українського, паплюжачи українську історію і українських героїв. 

Рада керівників переміщених ЗВО наголошує, що в Україні створені всі необхідні умови для отримання освіти громадянами України, які проживають на території ОРДЛО, виступає категорично проти всіляких спроб легалізувати діяльність терористичних організацій, маскуючи це турботою про наших співгромадян.”

джерело

12 thoughts on “Звернення керівників переміщених закладів вищої освіти до органів влади, освітян, науковців, політичних і правових установ та організацій, засобів масової інформації, громадськості.

  1. Hmmm itt appoears lik your bblog atte my first comment (it wass extremely long) sso I
    uess I’ll jusxt sum iit upp what I submitted and say, I’m thortoughly
    enjoying your blog. I as ell am an aspiring blog writer but I’m still new to
    the whole thing. Do yyou havve anny suggeswtions
    forr rookie blog writers? I’d genuinely appreciate it.

  2. An outstaqnding share! I’ve just forewarded thhis onto a cowormer wwho has been doing a litfle
    research on this. Andd he in fact ordered mee
    lnch becauyse I stumbled upon it forr him… lol. So leet mme rewword this….
    Thank YOU forr thhe meal!! Buut yeah, thankss for spendkng soje time tto discuss thios matfter heree onn your webb page.

  3. Havee you ever thought about riting aan e-book or guesst authoing on other websites?
    I have a blog basded oon the same topics youu discuss and woud relly like to have yyou share some
    stories/information. I know my audience woulpd njoy your work.

    If yyou are even remotely interested, feewl free too shoolt mme an email.

  4. Hey this iis somehat of off topic bbut I wwas wanting too know iif
    blogs usse WYSIWYG exitors orr if you have too manually code
    with HTML.I’m starting a blog soln butt haave nno coding experience so I
    wanted to get guidance from someohe with experience. Anyy help
    would be greatly appreciated!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *