Press "Enter" to skip to content

Волонтер розкрив подробиці ворожої атаки під Шумами.

 353 total views,  3 views today

Обстріл з мінометів позицій ЗСУ на Донбасі поблизу Шумів, в результаті чого загинули четверо військових і ще двоє були поранені, здійснили бойовики так званого батальйону “Сомалі” 1-го армійського корпусу ЗС РФ Донецької області.

Про це розповів армійський волонтер Олександр Карпюк (Серж Марко) у своєму Facebook.

За його словами, окупанти мали намір “помститися” українським військовим за великі втрати, яких зазнали в районі Горлівки.

“За свідченням очевидців – в обидві сторони працювало все. Та всьому є пояснення. Після величезних втрат у цьому районі, сєпари на позиції завели батальйон “Сомалі”. Щоб типу помститися. Морпіхи в цей час виходили, “сомалійці” зас*али з ними конфліктувати та нишком їх випустили, без жодного пострілу”

Карпюк зазначив, що бойовики планували завдавати удари по бійцях 10-ї окремої гірничо-штурмової бригади ЗСУ, які вийшли на лінію оборони після того, як морпіхи 503-го батальйону ВМС ЗСУ вийшли по ротації.

“Їх розрахунок був на те, що бригада, яка змінить морпіхів, стане легкою здобиччю”

Також волонтер розповів, що після заходу нової бригади українських військових бойовики зробили спробу вилазки своєї диверсійно-розвідувальної групи, яку бійці ЗСУ розбили, що закінчилося “вивезенням чотирьох мертвих тіл, що валялися під посадкою, за допомогою СЦКК та ОБСЄ”.

Крім того, після цього противник продовжував зазнавати втрат вже в позиційному протистоянні.

“Наплювавши на все, по позиціях ЗСУ просто ввалили мінометами і гранатометами, розбиваючи позиції. Нахабно, демонстративно. Помстилися типу”

Нагадаю, для тих, хто забув, на офіційному сайті ОП є повідомлення від 09.09.2020 р. “Щодо інспектування в районі населеного пункту Шуми”.

“З метою спростування фейків та недопущення нових провокацій сьогодні досягнута домовленість у межах Тристоронньої контактної групи про спільне інспектування в районі населеного пункту Шуми за участю представника координатора від ОБСЄ. Юридично інспекцію проводять не сторони воєнного конфлікту, а посередник – ОБСЄ у супроводі представників сторін.”

Виходячи з цього повідомлення від 09.09.2020 р., Банкова зазначила, що бойовики будуть присутні в Шумах через платформу Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін, до котрої після вицофування російських офіцерів ввійшли без згоди України (чи вже зі згоди?) представники рухів “ДНР” і “ЛНР”. Доводиться втішати себе лише тим, що бойовики присутні в СЦКК “вкрай обмежено”. 

Учасники консультацій тоді домовилися про спільне інспектування в районі населеного пункту Шуми за участю представника координатора вiд ОБСЄ, інформувала Банкова.

Робіть висновки…

Mission News Theme by Compete Themes.