Press "Enter" to skip to content

Член ОПЗЖ, який легітимізовував “російську весну” в Слов’янську, підозрюється у сепаратизмі, є на сайті “Миротворець”, став главою Військово-Цивільної Адміністрації (ВЦА) Слов’янська.

 148 total views,  2 views today

Як бути членом ОПЗЖ, легітимізувати “російську весну” в Слов’янську, підозрюватися у сепаратизмі, потрапити на сайт Миротворець, і стати главою Військово-Цивільної Адміністрації (ВЦА) Слов’янська? Не будучи зовсім військовим? Як виявилося -дуже просто. Просто на це потрібно бажання влади.

В. Лях фігура відома по 2014 року. Будучи депутатом міської ради Слов’янська (тоді від Партії Регіонів), він брав участь в “зміні влади”, підготовці “референдуму” та легітимізації банди Гіркіна як “загону самооборони, а так само призначення “народного мера”-сепаратиста “В’ячеслава Пономарьова”. За що і внесений в базу “Миротворця” як спільник терористів і окупантів.

Возможно, это изображение (3 человека и люди стоят)

Незважаючи на це, В. Лях двічі обирався мером Слов’янська – в 2015 і 2020 роках. Але мер – посада виборна. І питання такого вибору – до виборців.

Але в 2021 році конфлікти всередині міськради призвели до кризи. І Вадим Лях звернувся до Глави Донецької ВЦА і голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленко з проханням ввести в Слов’янську Військово-Цивільну Адміністрацію, і призначити позачергові вибори до міськради.І Володимир Зеленський в травні підписав указ про введення ВЦА. Причому не з військових, а з політичних міркувань (як заявлялося).

Тут би і повинна закінчиться історія Ляха, як глави Слов’янська. Главами Військово (!) – Цивільних Адміністрацій призначають, як правило, досвідчених офіцерів (а в 2014 році главою Слов’янської ВЦА був призначений доброволець 92-й ОМБр Олег Зонтов). Тому, кандидатура Ляха на цю посаду не могла розглядатися апріорі.

Однак, в кінці червня Лях несподівано підписує контракт з 54 омбр. За його словами “щоб віддати борг Батьківщині”, – що в його вустах звучить особливо цинічно.

Однак ветерани Донецької області запідозрили, що це сталося саме для того, щоб дати можливість Ляху зайняти посаду голови ВЦА. Лях не потрапив в учебку, як потрапляє туди будь-який “свіжий” контрактник (на 3 місяці). Ляха не бачили на полігоні, де перебувала бригада. Проте 5 серпня новоспечений “солдат” Вадим Лях був дійсно призначений главою ВЦА. Бо завдяки оборудці “контрактом” – він вже вважався військовим. І “борг”, як виявилося, віддав.

Його “презентацію” провели практично таємно, без запрошення журналістів. А присутнім там ветеранам просто спробували заткнути рота. Це моментально викликало реакцію учасників війни з росією по всій країні. І особливо в Донецькій області. Ветерани провели акції, на яких зажадали скасувати призначення. А глава ветеранської ГО “Захисник” Фридон Векуа оголосив голодування до зміщення Ляха з посади. На що той, з властивим йому цинізмом, заявив “Нехай голодує. Я б, чесно, теж трошки для здоров’я поголодував».

ГО “Res_Publica. Брати по Зброї” підтримує обурення учасників російсько – української війни і патріотів усієї країни. Вони вимагають переглянути рішення про призначення Вадима Ляха, особи, об’єктивно підозрюваной у співпраці з окупантами, легалізації незаконних збройних формувань і участі у підготовці проведенні “референдуму”, що спровокував війну.

Є низка питань до влади, державних структур і їх посадовців:

  • до Міністерства оборони України – як людина з таким “багажем” могла бути прийнятою на військову службу в ЗСУ?
  • до Глави Донецької адміністрації Павло Кириленко – чому вами була рекомендована саме ця кандидатура?
  • до командування Операції Об’єднаних Сил / Joint Forces Operation, з командуючим якої (скоріш за все – минулим) згідно із законом узгоджується це призначення – як розцінювати цей вчинок по відношенню до всіх хто під вашим командуванням захищав і захищає Україну зі зброєю в руках?
  • до Офісу Президента України і особисто до Володимира Зеленського – чи ви вважаєте, що така “схема” призначення і така персона на посаді голови ВЦА відповідає вашому розумінню державності і безпековим вимогам у зоні ООС?? Чи не вважаєте ви це відкритим знущанням над захисниками країни, її громадянами і, нарешті, над пам’яттю загиблих у Слов’янську патріотів? Вбитих в той самий час, коли Вадим Лях міркував про способи легалізації “ополчєнія” і групи Гіркіна, допомагав готувати “референдум” і ручкався з “народним мером-сепаратистом?”

ГО “Res_Publica. Брати по Зброї” , учасники російсько – української війни і патріоти усієї країни вимагають негайного скасування цього рішення. І призначення главою Слов’янської ВЦА будь-якого офіцера (згідно закону), який брав участь у війні з Росією і не заплямував свою честь.

джерело

Mission News Theme by Compete Themes.