25.04.2024

Чи потрібне Україні Державне бюро розслідувань?

1635

У листопаді 2018 року почало працювати «українське ФБР» – Державне бюро розслідувань. Цю правоохоронну структуру було створено для розслідування кримінальних справ, вчинених посадовими особами, які згідно з ч. 1 ст. 9 Закону «Про державну службу», займають особливо відповідальне становище у країні. Держбюро розслідувань може “копати” під начальників державних управлінь, народних депутатів, міністрів, суддів і навіть президента.

Як виявилося, робота українських антикорупціонерів поняття абстрактне, а ось оплата їхньої «праці» дуже конкретна. Заробітна плата слідчих ГБР перевищує середню зарплату в нашій країні в 5 разів. Це не казка, а сувора реальність, цифри вражають.

На 2019 рік середньомісячна заробітна плата одного працівника ДБР становила 42.4 тис грн. На 2020 р. зазначені витрати передбачені ДБР на одну особу рядового та начальницького складу – 58,4 тис грн, державного службовця – 52,8 тис грн.

На початку березня 2021 року Державне бюро розслідувань опублікувало на своєму сайті Паспорт бюджетної програми на 2021 рік. Обсяг бюджетних призначень становить 2 млрд. 484 млн. 78 тис. гривень. На забезпечення виконання функцій та завдань, покладених на ДБР, спрямовано 2 млрд 484 млн 12 тис. гривень, та на погашення кредиторської заборгованості зареєстрованої в органах ДКСУ – 65,6 тис. гривень. Середньооблікова чисельність працівників рядового та начальницького складу становить 1 тис. 160 осіб, середня кількість державних службовців та інших працівників системи ДБР становить 540 осіб. Середня заробітна плата особи начальницького складу становить 67,3 тис. гривень, а одного державного службовця чи іншого працівника – 60,9 тис. гривень. Також у Паспорті бюджетної програми зазначаються середні витрати на придбання одного спецтранспорту – 1 млн. 15 тис. гривень, середні витрати на придбання одиниці комп’ютерної чи іншої техніки – 37,4 тис. гривень.

Водночас виконувач обов’язків директора Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов під час звіту у Верховній Раді про діяльність роботи ДБР скаржився на недостатнє фінансування, що їм не вистачає приміщень, обладнання, людей. Розповідав Сухачов і про резонансні справи.

Як виявилося, левова частка кримінальних проваджень, розслідуваних ДБР, посідає самовільне залишення військової служби. Тобто правоохоронний орган із величезними зарплатами, який має розслідувати корупцію серед державних службовців, реально розслідує самоволки, коли хлопці залишають військову частину та йдуть купувати кока-колу?!

Звіт Олексія Сухачова не влаштував нардепів. Вони дорікнули ДБР у відсутності результатів розслідування щодо зриву спецоперації із затримання «вагнерівців».

«Цей звіт повне лайно. Коли ви вручите підозру Андрію Єрмаку за зрив спецоперації щодо «вагнерівців» за державну зраду, коли це буде, назвіть дату», – зажадав народний депутат Гео Лерос.

«Мені чесно кажучи соромно, коли я читала цей звіт і коли я розуміла, коли створювалася найбільша махіна, яка має розслідувати всі непідслідні НАБУ злочини, розслідувати всіх чиновників, державних службовців, тому дуже багато можна зараз писати гарних звітів, але нам потрібні реальні справи», – висловилася про роботу Державного бюро розслідувань депутат Верховної Ради партії «Голос» Олександра Устинова.

«Директор ДБР в офіційному звіті до парламенту подає, що кількість передплатників сторінки ДБР у ФБ зросла на 12 тис. Ну гаразд, хоч не лайками звітують. Це просто сором. Іспанський сором», – поділилася у себе на сторінці Фейсбуку Олександра.

Крім того, Державне бюро розслідувань за два місяці розслідування ДТП за участю народного депутата Олександра Трухіна від партії «Слуга народу» не спромоглося встановити, хто був за кермом автомобіля. У справі призначено близько 10 судових експертиз, які проводять експертні установи. Висновків експертів поки що немає. «Жодної нової інформації на сьогодні немає», – повідомляють у відомстві.

За три роки в Україні не поменшало ні корупції, ні злочинності у вищих ешелонах влади. Державне бюро розслідувань саме стало гаванню відчайдушних корупціонерів.

Наприкінці жовтня 2021 року у Києві співробітники СБУ провели спецоперацію, під час якої затримали двох співробітників Державного бюро розслідувань, які отримали від підприємця гроші для передачі хабара. На замовлення бізнесмена ті, хто має боротися з корупцією, самі намагалися підкупити працівника прокуратури, щоб вирішити питання із забудовою. За інформацією СБУ, затримані системно «кришували» нечесний бізнес.

Чи ще довго проіснує бюро, яке вже запустило механізм «видування по максимуму». Враховуючи розміри зарплат та надбавок, суспільство має звертати більше уваги на дієвість таких антикорупційних органів. Ефективність роботи Державного бюро розслідувань не доведена, тож такі високі зарплати – неефективне використання бюджетних коштів під час кризи.

джерело

1 635 thoughts on “Чи потрібне Україні Державне бюро розслідувань?

  1. Сповіщення: führerschein kaufen original
  2. Сповіщення: บาคาร่าสด

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *