Російські пропагандисти перетворюють захоплені навчальні та культурні заклади тимчасово окупованих міст України на справжні «промивні» мізки як юного, так і старшого покоління.
Зокрема, наразі триває розбудова культурних закладів «сво» у захоплених школах. Такі так звані «музеї» окупаційна влада планує створити в кожній школі та у кожному селі. Відповідальними за функціонування таких «музеїв» є фахівці, які співпрацюють з окупаційною владою при школах чи при осередках так званих адміністрацій при участі «військкорів», на яких покладені відповідні обов’язки. Створюючи в школах подібні «музеї» так званої «сво», росія використовує радянську практику, яку реалізували після Другої світової війни.
Так, на території Радянського Союзу в 1960–1970-х роках після поступового утвердження культу перемоги створювали «музеї слави» в такий спосіб велася «виховна», фактично пропагандистська робота. Наразі тепер «героями» рашистами ситуація набагато складніша, адже кремлівським політ-технологам треба дуже постаратись, щоб змусити поважати та захоплюватись якимось рашистом чи колаборантом. Втім, росія навмисно намагається впливати на свідомість школярів, поєднуючи різні види тиску.
З цією метою окупанти поєднують ці заходи з військово-патріотичними таборами, тематичними акціями, пропагандою, яку активно транслюють через російські медіа в окупації. До заходів у цих так званих «музеях» долучають, як правило, військових з окупованих частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей або з росії.
Все частіше до регіонів переїжджають родичі загиблих російських загарбників, які насаджують подібні наративи про «звільнення» українських територій. – У Мелітополі вже створений такий музей – «звільнення території Запорізької області», де презентуються отакі наративи для дорослих і при чому приїжджають матері тих, хто загинув на території Запорізької області, на території України де вони розповідають про своїх загиблих родичів, які загинули в окопах на запорізькій та українській землі. Одна з головних проблем для окупантів на захоплених територіях – це українська молодь, яка не знає і не має радянського досвіду, оскільки виросла в умовах незалежної України. Тому росія зацікавлена виховувати дітей на окупованих територіях для того, щоб вони з часом поповнювали лави російської армії.