Ср. Сер 17th, 2022

Депортовані до росії українці скаржаться, що вони отримали речі з символікою війни «Z» та портретами путіна від відомої організації Червоний Хрест. Про це повідомило видання Главком.

Українці скаржаться, що крім чашок з лицем диктатора та буквою «Z», більше не отримали від РЧХ нічого, хіба що – хамство працівників та відмову у допомозі. 

«Якось ми з іншими волонтерами допомагали українцям розбирати гуманітарну допомогу, яку вони отримали від Червоного Хреста. Серед речей ми знайшли кружки з путіним, футболки з ним та з літерою Z», – розповідає волонтерка із Твері Валентина.

Жінка вважає, що привозити людям предмети із символом так званої «спецоперації», через яку вони втратили домівки, – жорстоко та неетично. Волонтерка розповідає, що робота в організації влаштовано «за принципом несистематизованої байдужості».

«Мешканці Маріуполя дзвонили туди (у РЧХ. – Ред.) Запитували, чи є підтримка для новоприбулих. Після цього прийшли співробітники Червоного Хреста та накричали на них. Вони взагалі постійно кричать. Кажуть: «Навіщо ви влаштовуєте скандали?, «Вимагаєте занадто багато» і так далі» – зазначає волонтерка Валентина.

Слід зазначити, що Статут Міжнародного Червоного Хреста забороняє національним організаціям, які беруть участь у русі, приймати будь-яку сторону під час воєнних конфліктів. Однак члени російського Червоного Хреста відкрито підтримують нинішню агресію рф та агітують росіян йти на війну проти України.

Наприклад, голова кіровського регіонального відділення Червоного Хреста Юрій Басманов входить в організації «Бойове братство» та «Союз добровольців Донбасу», які активно запрошують своїх земляків воювати на території України.

Від dailyeast

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.