Press "Enter" to skip to content

Диплом так званої “ДНР”. Що робити далі?

 442 total views,  3 views today

До нас звернувся студент, який в цьому році має отримати диплом про вищу освіту фейкової “ДНР”. Він описує ситуацію з освітою, яка наразі склалася в так званій “республіці”.

Викладаємо текст письма від автора:

Яку освіту я отримаю?
Спеціальність – “Менеджмент і управління персоналом”. Так, той самий марення, який «в моїй країні» нікому не потрібен. Представники менеджменту нікому не потрібні, адже на даний момент існує величезний дефіцит робочих спеціальностей. Краще б спочатку думав перед тим, як подавати документи. Та й платять там більше.

Республіканське освіта – як це насправді?
Нагадую, що ДНР – невизнана держава, навіть в РФ. Ще жодна країна світу, крім таких же невизнаних, офіційно не заявила про наше існування і навряд чи це зробить.
Дипломи про вищу і будь-яку іншу освіту утворенн ДНР визнаються Російською Федерацією, але по суті все безпосередньо залежить від роботодавця. Держпідприємства РФ, може, і закриють очі, візьмуть цей папір. А ось комерційні – не поспішають. Тут вирішує роботодавець, кому працювати, а кому – ні.

Наприклад, на території РФ я відгукувався на кілька вакансій і відповідав, що маю диплом ДНР. Але їх не влаштовував факт того, що це утворення ДНР.
Я пробував піти на вакансію менеджера з продажу в “М-Відео», ходив на співбесіду щодо страхового агента, намагався навіть відгукнутися на вакансію в ріелторську контору, де всім абсолютно все одно на освіту. В результаті навіть там натякнули, що вакансій для ДНР немає. А вони колись були?)

Куди податися з дипломом ДНР?
А ви знаєте, нікуди. В Україні їх теж не приймають, навіть показувати вищу освіту з Донецька там страшно. Єдиний варіант – місцеві роботодавці. Вони, правда, в шоці, яких кадрів періодично їм підкидають навчальні заклади, але що поробиш … Який рівень освіти, такий і підхід. Я не рвуся бути кращим в області своєї освіти, я і так працюю в інтернеті і ще допомагаю по бізнесу своїй мамі. Просто прикро, адже ми отримуємо освіту в надії на те, що воно стане в нагоді. А тут невизнаний ніким диплом, та ще й нікому непотрібний всередині республіки.

Мені складно думати про майбутнє. Це факт. З такою освітою розраховувати на працевлаштування де-небудь в РФ або України неможливо. А у нас немає планів з дружиною залишатися тут назавжди. Хоча б тому, що тут небезпечно. З’являться діти, що нам робити далі? Це сьогодні я працюю, а завтра – хто його знає.

Сподіваюся, що майбутні покоління перестануть страждати від політики, яка втрутилася в навчання для студентів. У нас в Донецьку багато талановитих хлопців, але місцева освіта, на мою думку, ставить на них хрест, адже всередині республіки хорошої роботи не так багато, як кажуть по телевізору.”

More from Новини регіонуMore posts in Новини регіону »
Mission News Theme by Compete Themes.